TA3 má nového majiteľa. Spravodajská televízia skončila v rukách českého podnikateľa

Skupina Grafobal predala TA3, novým majiteľom je česká firma Blueberg Media Michala Voráčka

Doterajšiu generálnu riaditeľku Mirjanu Hron Sikimič vystrieda Ján Svoboda

Skupina Grafobal Ivana Kmotríka predala televíziu TA3. Novým majiteľom sa stal český podnikateľ v médiách Michal Voráček a jeho firma Blueberg Media. Plán sa rodil niekoľko rokov.

Televízia TA3 funguje na slovenskom mediálnom trhu už 20 rokov. Je to jediná spravodajská televízia.

O predaji sa uvažovalo už dlhšie

Doterajšiu generálnu riaditeľku Mirjanu Hron Sikimič vystrieda Ján Svoboda, ktorý doteraz pôsobil ako predseda predstavenstva vydavateľstva Our Media. Vo vedení televízie zostáva jej doterajšia riaditeľka spravodajstva Zuzana Martináková.

„Plán predať televíziu sa rodil už niekoľko rokov a je súčasťou stratégie skupiny orientovať sa na náš core biznis. Aj vďaka novému manažmentu pod vedením Mirjany Hron Sikimič sme predali moderne nastavenú televíziu v dobrej kondícii a s dobrým potenciálom,” zhodnotil transakciu Kmotrík.

Výnimočné výsledky v médiách

Ján Svoboda zavŕšil obdobné strategické procesy aj v spoločnosti Our Media, kde do januára 2022 pôsobil ako predseda predstavenstva. Vydavateľstvo, ktoré má v portfóliu denník Pravda a v súčasnosti je piatym najsilnejším internetovým prevádzkovateľom, dostal po desiatich rokoch do zisku.

Počas jeho pôsobenia vydavateľstvo naštartovalo aj online televízie TV Varecha a TV Pravda či najnovšie najsledovanejší mediálny portál Mediaklik.

Vzhľadom na výsledky v Our Media sa nový majiteľ TA3 rozhodol angažovať Svobodu vo svojom novom televíznom projekte.

Profesionálna práca

,,Na slovenskom mediálnom trhu bol pomerne nový, ale veľmi rýchlo dosiahol výsledky, ktoré sme v podstate až tak rýchlo ani nečakali. Rád pracujem s profesionálmi a viem, že v tomto prípade je to tá najlepšia voľba,” uviedol Voráček.

Nový majiteľ TA3 Michal Voráček má viac ako 30 rokov skúseností v oblasti médií. Zakladal a bol spoločníkom vydavateľstva Ringier v SR aj ČR, pôsobil aj v televíziách Nova a Prima. Na Slovensku bol do októbra 2021 spolumajiteľom vydavateľstva Our Media SR. Okrem spoločnosti Blueberg Media sa venuje mediálnemu poradenstvu a nadačnej činnosti.

LINK:

https://medialne.trend.sk/televizia/kmotrikov-grafobal-group-predal-televiziu-ta3-ceskej-spolocnosti-blueberg-media